Uciekał przed policją, spadł z drugiego piętra

Złodziej, który unikał więzienia, i tak tam trafi. Co prawda próbował uciec przez balkon z mieszkania na drugim piętrze bloku, ale… spadł.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Wieczorem, po godzinie 21.30, nowotarscy policjanci zjawili się w jednym z bloków, by zatrzymać poszukiwanego, 31-letniego mężczyznę, który w więzieniu miał odpowiadać m.in. za kradzieże. Z ustaleń stróżów wynikało, że może przebywać w mieszkaniu na drugim piętrze.

Reklama:                                                          


Ogłoszenie:                                                              

–  Na miejscu nikt nie otwierał drzwi – relacjonuje  asp. Dorota Garbacz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w owym Targu. – Po chwili okazało się, że poszukiwany zeskoczył prawdopodobnie z balkonu na balkon piętro niżej.

W mieszkaniu tym jednak nikogo nie było – nikt nie otwierał. Policjanci weszli więc do lokalu obok i z sąsiedniego balkonu zauważyli leżącego w kałuży krwi mężczyznę.

– Nie wahając się jeden z funkcjonariuszy po barierkach i zadaszeniu nad drzwiami wejściowymi przeszedł do rannego udzielić mu pomocy. Na miejsce wezwana została straż pożarna i karetka pogotowia – dodaje policjantka.

Mężczyzna miał uraz głowy i był pod wpływem alkoholu. Kiedy stan zdrowia na to pozwoli zostanie przewieziony do więzienia.

 

fot. KPP Nowy Targ