Trzy zatrzymane prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym w powiecie nowotarskim

Reklama                                                              

W piątek i w sobotę na terenie powiatu nowotarskiego policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W piątek około godziny 11.00 w miejscowości Chyżne kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy. Godzinę później kolejne prawo jazdy zostało zatrzymane w Lipnicy Małej. Tym razem kierujący pędził o 57 km/h za dużo. Natomiast w sobotę podczas ogólnopolskich działań  kontrolno-prewencyjnych pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci ujawnili łącznie 78 wykroczeń drogowych, z czego 45 to przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym jedno o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Również w tym przypadku kierujący hondą został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje starosta. Jeśli kierowca w ciągu tych 3 miesięcy, zostanie przyłapany na ponownej jeździe za kierownicą pojazdu, to termin zakazu zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Reklama                                                              

Podczas całodziennej akcji na terenie małopolski skontrolowano 1915 pojazdów, ujawniając ponad 1500 kierujących przekraczających prędkość.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych. Przekroczenie prędkości, zwłaszcza na obszarze zabudowanym, stwarza zagrożenie bezpieczeństwa szczególnie dla pieszych poruszających się po tym terenie.

Źródło KPP w Nowym Targu