Trwają zapisy  na  VII Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP

Reklama                                                              

 

Trwają zapisy  na  VII Ogólnopolską Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach  14 i 15 września 2019 roku  po raz drugi na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski  w Kluszkowcach gmina Czorsztyn. Wpisana już na stałe w kalendarz zawodów strażackich Olimpiada OSP jest jedną z największych imprez sportowych w kraju, ponieważ co roku bierze w niej udział kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa. Na jej atrakcyjność wpływa niespotykany nigdzie przebieg konkurencji oraz formuła zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach.

W zawodach biorą udział dowolne krajowe jednostki OSP. Startują 5 osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny i drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach albo w każdym z podziałów. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP jak również strażaków z innych jednostek. Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak organizatorzy warunkowo dopuszczają do startu w każdej ze zgłoszonych  przez dane OSP drużyn opcjonalnie do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

Reklama                                                              

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką tych 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

Wszelki sprzęt do zaliczenia poszczególnych konkurencji dostarczają Organizatorzy.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 12.09.2019.

Kontakt w sprawie zawodów email: tokbike1@op.pl

Info:  www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp,  zosprp.malopolska.pl

Materiał przesłany przez organizatorów.