Trwa modernizacja kolejki na Kasprowy [ZDJĘCIA]

Reklama                                                              

Dopiero pod koniec listopada będzie można wyjechać ponownie kolejką linową na Kasprowy Wierch. Tymczasem kolejarze zdają relację z postępujących prac przy modernizacji kolei linowej.

Jak przypominają pracownicy kolei linowej, od końca września w kolei PKL Kasprowy Wierch w ramach planowanych prac technicznych przeprowadzane jest między innymi przesuwanie lin nośnych na obu odcinkach kolei.  Prace na górnym odcinku – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch zostały już zakończone. Obecnie renowacja prowadzona jest na dolnym odcinku kolei.

— Mimo zimowej aury prace techniczne prowadzone są zgodnie z planem – zapewnia Małgorzata Malesa z biura prasowego Polskich Kolei Linowych. –   Eksperci PKL i producenta kolei rozpoczęli już przesuwanie lin nośnych na dolnym odcinku kolei na Kasprowy Wierch. W Szwajcarii trwają przeglądy i wymiana elementów jezdnych.

Reklama                                                              

Reklama:                                                          


Jak dodała, uruchomienie kolei na Kasprowy Wierch planowane jest na 23 listopada.  Do czasu zakończenia prac technicznych cały ośrodek PKL, a także górna stacja kolei pozostaje niedostępna dla turystów.

zdjęcia: Paweł Murzyn/PKL