Tomasz Filar wiceburmistrzem Zakopanego

1 maja nastąpiła zmiana na stanowisku Zastępcy Burmistrza Miasta Zakopane. Pełniącego tę funkcję od grudnia 2014 roku Wiktora Łukaszczyka zastąpi Tomasz Filar, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego.

Reklama                                                              

Tomasz Filar ma 37 lat, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. W Urzędzie Miasta Zakopane pracuje od 2008 roku. Od marca 2015 r. był Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Gruntami, a od 2018 r. Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego. Był mistrzem Polski w ju-jitsu, wicemistrzem Polski w judo oraz reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w ju-jitsu. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

Reklama                                                              

– Tomasz Filar sprawdził się bardzo dobrze jako naczelnik, zwłaszcza po reorganizacji wydziału. Uczestniczył już z nami w pracach nad najważniejszymi projektami w mieście. Funkcję wiceburmistrza przejmie więc osoba sprawdzona i znająca temat, gwarantująca kontynuację naszych działań. Tak więc kolejny raz, po powołaniu na to stanowisko Agnieszki Nowak-Gąsienicy i Wiktora Łukaszczyka, wybrałem osobę merytoryczną, stawiając przed nią konkretne cele i wyzwania. Teraz wspólnie będziemy realizować program, do którego w ostatnich wyborach zobowiązali nas mieszkańcy – argumentuje Burmistrz Leszek Dorula.

– Od 1 maja przejmuję obowiązki dotychczasowego wiceburmistrza Wiktora Łukaszczyka. Przede mną przede wszystkim kontynuacja rozpoczętych działań inwestycyjnych, na które miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych. Priorytetem będzie budowa Centrum Komunikacyjnego i program wymiany pieców. Po jedenastu latach pracy dobrze znam specyfikę pracy w urzędzie i będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie dla dobra naszego miasta – deklaruje z kolei nowy Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Tomasz Filar.

informacja prasowa