„The Wild One” francuska ekipa filmowa w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Wędrująca śladami bohatera filmu „The Wild One” francuska ekipa filmowa „Petite Maison Production” wraz z reżyserką filmu Tessą Louise-Salomé w swej podróży filmowej w czwartkowy wieczór tj. 9 maja odwiedzili Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu. Na wystawie prezentowanej w muzeum w ramach współpracy międzynarodowej pt. „Bardejov. Światowe Dziedzictwo UNESCO” odnaleźli oni archiwalia i motywy wizualne potrzebne do swej realizacji.

Film opowiada historię artysty Jacka Garfeina, ocalałego z obozu Holocaustu współzałożyciela „The Actors Studio” na Brodway, twórcy filmowego który poświęcił swoje życie poszukiwaniu ścieżek transformacji traumatycznych doświadczeń.

Reklama                                                              

Film bogaty we wspomnienia i świadectwa Garfeina ujawnia jego głębokie zaangażowanie artystyczne w krytyczne kwestie społeczne, w tym faszyzm, kult militaryzmu, spotkanie z amerykańskim rasizmem, segregację czy zastraszenie seksualne i gwałt. Odważny w swojej koncepcji Garfein – The Wild One ujawnia, w jaki sposób sztuka może przewinąć film naszej zbiorowej pamięci, aby lepiej oświetlić naszą teraźniejszość.

Cieszymy się, iż jako muzeum mieliśmy okazję pomóc w odnajdywaniu śladów historii i przyczynić się do realizacji tej specjalnej produkcji. Kinowa premiera filmu przewidziana jest na rok 2020.

Muzeum Podhalańskie