Tatrzański Park Narodowy podsumowuje miniony weekend

Reklama                                                              

Ruch turystyczny był znacznie większy niż tydzień wcześniej. Łącznie w Tatry weszło 17 993 osób (dane nie obejmują Doliny Chochołowskiej oraz wjazdów kolejką na Kasprowy Wierch).
W piątek 8 maja w Tatry weszło 3063 osób, w sobotę 8215 osób, a w niedzielę 6715 osób. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszył się szlak do Morskiego Oka (piątek – 1017 osób, sobota – 2963 osoby, niedziela – 2245 osób) i do Doliny Kościeliskiej (piątek – 558 osób, sobota – 1357 osób, niedziela – 1072 osoby), wszędzie jednak ruch turystyczny był spory.

Przypominamy o zasadach panujących w #TPN, ponieważ wiele osób ich nie przestrzega.
W lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, warto je jednak zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. A tak właśnie było w ten weekend na najpopularniejszych szlakach. Jest też duży problem z zachowaniem społecznego dystansu. Apelujemy o rozwagę. W weekend nasze służby ograniczały się do pouczeń, ale zakopiańska Policja zapowiada, że będzie stanowczo interweniować w przypadkach niestosowania zaleceń. Wraca problem śmiecenia, niestety znajdujemy na szlakach nowy typ śmieci – maseczki jednorazowe. To dobrze, że ktoś zdecydował się maseczkę wziąć, należy ją jednak wynieść ze sobą.

Przypominamy, że bilety można kupić przez stronę tpn.pl oraz aplikacje SkyCash i mPay. Prowadzona jest również tradycyjna sprzedaż okienkowa, ale apelujemy o zachowanie dystansu w kolejce do punktu wejścia. Zachęcamy do zabierania własnego prowiantu, na razie większość punktów gastronomicznych jest zamknięta (podobnie jak w całym mieście), a tylko część schronisk prowadzi sprzedaż okienkową. Infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana, warto o tym pamiętać i unikać dotykania barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Po powrocie należy dokładnie umyć ręce. Pracujemy nad wdrożeniem nowych zasad sanitarnych dotyczących obiektów i infrastruktury (punkty wejścia i toalety), tak żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo odwiedzającym TPN.

Reklama                                                              

Jak zawsze przypominamy: przed wyjściem w góry sprawdzajmy komunikat turystyczny na stronie tpn.pl, poruszajmy się wyłącznie szlakami turystycznymi, swoje śmieci wynieśmy ze sobą, nie dokarmiajmy i nie płoszymy zwierząt.

Źródło: www.facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy