Targi w Chochołowie otwarte (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

 III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy już otwarte.

Reklama                                                              

Uroczystość oficjalnego otwarcia zaszczycili swoją obecnością starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta Bogusław Waksmundzki, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, wójtowie gmin Czarny Dunajec i Kościelisko Marcin Ratułowski oraz Roman Krupa, sekretarz gminy Czarny Dunajec Michał Jarończyk, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec Małgorzata Kulawiak, a także przedstawiciele sponsorów.

Targi już na stałe wpisały się w kalendarz imprez na Podhalu, bezpośrednio nawiązując do bogatej tradycji budownictwa zrębowego, stylu zakopiańskiego. Doskonale promują region oraz lokalnych przedsiębiorców, a także liczne firmy z Polski i za granicy, które zawitały pod Tatry.

Pomysłodawca i główny organizator targów Józef Zborowski powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz wystawców, życząc udanej imprezy. – Z roku na rok Targi Cieśli są coraz większe, o czym świadczy tegoroczna, bogata ekspozycja. Nie tylko cieśle czy dekarze, ale także pozostali fachowcy z branży budowlanej znajdą na terenie pensjonatu Chochołowskie Zacisze coś dla siebie począwszy od dźwigów czy traków, kończąc na śrubkach i poręcznych narzędziach. Nowe technologie wkraczają do Chochołowa i sądząc po zainteresowaniu firm ciesielskich, urządzenia wystawców usprawnią w przyszłości ich pracę – mówią organizatorzy.

Nie zabrakło także atrakcji dla przybyłych Pań.

Przed nami kolejne dwa dni targów w Chochołowie pełne atrakcji. Ekspozycja targowa dostępna będzie już od godz. 10.00. Ponadto przewidziano zawody cieśli i “msocy” W niedzielę odbędzie się Piknik Ciesielski Rózcka, a na koniec rozdanie cennych nagród.

Fot. Piotr Duraj