Targi Cieśli idą pełną parą (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

 Rekordowa edycja Targów Cieśli w Chochołowie drugiego dnia z zawodami cieśli i mechoptyków. Wzięło w nich udział czternastu zawodników w kategorii węgłów i czterech w konkurencji mszenia. Rywalizującym przyglądała się licznie zgromadzona publiczność.

Reklama                                                              

Głos zabrał minister Wiesław Janczyk – poseł na Sejm RP, aktywnie działający na rzecz naszego regionu. Podkreślił w swojej wypowiedzi wagę zawodu cieśli dla podtrzymania tradycji budownictwa w stylu podhalańskim. Wyniki zawodów poznamy jutro, a o godzinie 13 odbędzie się uroczyste rozdanie nagród.

Wystawcy przybyli pod Tatry z odległych zakątków Polski i spoza granic naszego kraju. Zaznaczają słuszność organizowania targów branżowych dla cieśli i dekarzy, chwaląc sobie chochołowską imprezę i już zapowiadają swój udział w przyszłorocznej edycji.

Zapraszamy na jutro, tj. niedziela 11 sierpnia do odwiedzenia ekspozycji w godzinach 10-16. Przygotowano szereg atrakcji m.in. demonstrację impregnatu Fire Stop oraz konkursy z nagrodami, a także Piknik Ciesielski „Rózcka”.

mat. prasowy

Fot. Kurkowski Photo Team