Wood-Mizer przywiezie do Chochołowa traki

 

 Targi Cieśli to przede wszystkim impreza skierowana na temat ciesielstwa. Nie może więc zabraknąć firm, które zajmują się obróbką drewna. W Chochołowie będzie można zapoznać się z ofertą firmy Wood-Mizer – światowego lidera na rynku przewoźnych i stacjonarnych traków taśmowych oraz brzeszczotów.

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. jest światowym liderem na rynku przewoźnych i stacjonarnych traków taśmowych oraz brzeszczotów. Korzenie firmy tkwią w Ameryce, kiedy to w 1978 roku spotkali się w Indianapolis w stanie Indiana jej założyciele: Donald Russel Laskowski i Daniel Robert Tekulve. Pierwszym wspólnym dziełem zespołu Laskowski-Tekulve był podnośnik przeznaczony dla przemysłu. Po kilku miesiącach od uruchomienia produkcji cała linia produkcyjna podnośników została sprzedana, a uzyskane fundusze pozwoliły na opracowanie nowego błyskotliwego wynalazku – przewoźnego traka. Trak ten, wzbudzając wielkie zainteresowanie w przestarzałym i trwającym w zastoju przemyśle drzewnym, otrzymał nazwę Wood-Mizer. Był rok 1982 – wtedy to oficjalnie powstała firma Wood-Mizer, a jej prezesem został Don Laskowski. Pierwszy model stworzonego przewoźnego traka nazwano LT30 i opatentowano w 1985 roku (symbol LT jest skrótem od nazwisk „Laskowski i Tekulve”).

Ponad 35 lat działalności firmy na świecie zaowocowało wprowadzeniem do sprzedaży wielu nowych maszyn, które spotkały się z dużym uznaniem klientów. Mając na uwadze złożony proces uszlachetniania drewna, firma Wood-Mizer ma w swojej ofercie pełną gamę produktów: maszyny tartaczne (traki taśmowe, rozrzynarki jednogłowicowe, strugarki), maszyny przemysłowe (traki taśmowe, rozrzynarki pionowe i poziome, obrzynarki, linie do obróbki kłód), strugarko-frezarki oraz maszyny przemysłowe TITAN. Uzupełnieniem oferty są brzeszczoty (RazorTIP, BiMetal, MaxFLEX, DoubleHARD i SilverTIP), piły tarczowe (do wielopił, trakowe, do cięcia wzdłużnego, poprzecznego, podcinające, do cięcia płyt, do maszyn typu LUCAS, szerokotaśmowe) oraz noże do strugarek i głowic frezowych. Niezwykle szeroka gama sprzedawanych produktów obejmuje również urządzenia do ostrzenia i regeneracji brzeszczotów.

Dzisiaj Wood-Mizer Industries jest dynamiczną i nowoczesną firmą o zasięgu międzynarodowym. Mając oddziały na pięciu kontynentach i ponad 100 autoryzowanych dystrybutorów na całym świecie, firma przyczyniła się do wielu sukcesów swoich klientów. Międzynarodowe zespoły sprzedażowe i serwisowe posiadają wieloletnie doświadczenie i oferują profesjonalną obsługę regionalną na całym świecie. Nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i Europie gwarantują najwyższą jakość w przystępnej cenie. Wood-Mizer nieustannie opracowuje nowe produkty, które są projektowane z myślą o przyszłości.

Od wielu lat firma Wood-Mizer jest obecna na licznych imprezach targowych. Zdajemy sobie sprawę, że nasi obecni i potencjalni klienci należą do osób bardzo wymagających i dlatego co roku staramy się być obecni na jak największej liczbie imprez branżowych i prezentować im szereg nowości. Już po raz kolejny będziemy uczestniczyć w Targach Cieśli, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Chochołowie. Wydarzenie nawiązuje do bogatych tradycji regionu i lokalnej społeczności, która od dawien dawna specjalizuje się w ciesielstwie i budownictwie charakterystycznym dla Podhala.

Podczas tych trzech dni targowych, Wood-Mizer zaprezentuje kilka maszyn z oferty: trak LT20 w wersji mobilnej, trak stacjonarny z serii LT15, obrzynarkę EG300 oraz urządzenia do regeneracji brzeszczotów.

Mobilność maszyny LT20 jest wykorzystywana w trudnych zadaniach. Dzięki zamontowanemu podwoziu maszyną można dojechać w każde miejsce składowania drewna i przetrzeć kłody na wymagany asortyment. Nie ma potrzeby przewożenia kłód do tartaku. Mobilne maszyny Wood-Mizer wykorzystywane są przez firmy prowadzące usługowe przecieranie drewna na miejscu u klienta.

Maszyna LT15 to wyjątkowo wszechstronny trak. Jest bardzo popularny ze względu na jego jakość, szeroki wachlarz możliwości, dobrą renomę, a przy tym również niską cenę. Wykorzystywany do zastosowań w gospodarstwach rolnych, poprzez komercyjne firmy tnące na wiele zmian, aż po dostarczanie wysokiej jakości tarcicy dla hobbystów.

Urządzenie EG300 łączy w sobie funkcje obrzynarki i wielopiły, dzięki którym maksymalizujemy zysk z każdej przeciętej deski, ale także zwiększamy ogólną wydajność traka o średnio 20-30%. Model EG300 w standardzie posiada dwie piły tarczowe pełniąc funkcję obrzynarki. Jedna piła jest stała, a druga regulowana z pulpitu, przy użyciu elektronicznego urządzenia do ustawiania szerokości cięcia.

Dodatkowo spotkanie na targach w Chochołowie będzie okazją do konsultacji z pracownikami Wood-Mizer. Na klientów, którzy odwiedzą stoisko czekają specjalne oferty i rabaty.