Polska Grupa CNC na Targach Cieśli i Dekarzy w Chochołowie

Każdy dzień przybliża nas do rozpoczęcia III Edycji Targów Cieśli i I Targów Dekarzy, które rozpoczną się już w piątek 9 sierpnia i potrawają do niedzieli. Kolejnym wystawcą, prezentującym się w Chochołowie będzie Polska Grupa CNC, specjalizująca się produkcją urządzeń sterowanych numerycznie i przeznaczonych do obróbki materiałów inżynierskich.

– Od lat zajmujemy się produkcją urządzeń sterowanych numerycznie i przeznaczonych do obróbki materiałów inżynierskich. Dbałość o detale i nastawienie na wysoką funkcjonalność rozwiązań sprawiły, że jesteśmy docenianym w kraju i w Europie dostawcą maszyn CNC. Naszym flagowym produktem jest ploter frezujący. Urządzenie powstaje w pełni na terenie Polski, w oparciu o krajowe i europejskie normy, zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Całość wykonana jest na bazie dobrej klasy materiałów, a użyte do wyrobu maszyn podzespoły odznaczają się niezawodnością i trwałością. Ma to istotny wpływ na płynność pracy naszych produktów oraz niską awaryjność sprzętu. Dostępne w naszej ofercie plotery frezujące przeznaczone są przede wszystkim do obróbki materiałów takich jak: drewno, materiały drewnopochodne, tworzywa sztuczne czy metale miękkie. W zależności od wybranego modelu odznaczają się odmiennymi parametrami technicznymi i pozwalają na pracę w zakresie pola roboczego odmiennych wymiarach. W trosce o dbałość o jak najlepszą jakość naszych produktów wprowadzamy do naszych urządzeń sprawdzone oprogramowanie CAD/CAM. Najnowsze wersje zapewniają sprawne i dokładne projektowanie poszczególnych elementów. Ponadto oferowane przez nas wyroby mogą być wzbogacone o dodatkowe opcje, zwiększające funkcjonalność sprzętu. Wszystkie maszyny posiadają „Opinię o innowacyjności”, która ułatwia dofinansowanie zakupu ze środków unijnych – mówią przedstawiciele Polskiej Grupy CNC.

Podczas trwania targów na swoim stoisku firma zaprezentuje jeden z najlepiej sprzedających się ploterów frezujących. Model 2030 ATC to precyzyjna maszyna do obróbki wielu materiałów inżynierskich tj. drewna, drewnopochodnych (płyta wiórowa, MDF, OSB itd.), tworzyw sztucznych (plexi, PCV, HPL itd.), kompozytów (dibond, carbon, alucobond), metali miękkich itp. Maszyny z tej serii posiadają dodatkowo wzmocnioną konstrukcję oraz zastosowane srevonapędy AC na każdej osi, w parze z przystępną cenę zostawiają konkurencję daleko w tyle.

– Posiadamy indywidualne podejście do naszych Klientów, dlatego staramy się tworzyć maszyny, które spełnią wszelkie oczekiwania. Możliwość zastosowania wielu dodatkowych opcji sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać maszynę, która dostosowana będzie do potrzeb każdego Klienta – informuje Polska Grupa CNC.  – Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie na żywo będziecie mogli zobaczyć Państwo ploter frezujący 2030 ATC podczas obróbki materiału – dodają pracownicy firmy zapraszając na targi.

Dodatkowe informacje dot. Plotera frezującego 2030 ATC

• Wszystkie elementy plotera wykonane są w całości ze stali wysokiej jakości, podczas procesu produkcji poddawane są specjalnej obróbce cieplnej.
• Powierzchnia użytkowa naszej obrabiarki to 2100 x 3100 [mm].
• Mocowanie materiału za pomocą stołu podciśnieniowego
• Do napędu naszych obrabiarek posłużyły servonapędy AC o dużej rozdzielczości i dużej mocy, co zapewnia odpowiednie przyśpieszenia oraz prędkości w poszczególnych kierunkach. W osiach X i Y pracują klasyczne i sprawdzone listwy helikalne, które zapewniają dużą trwałość oraz precyzję, a do napędu osi Z służy śruba kulowa wysokiej próby. Wszystkie osie poruszają się na prowadnicach szynowych.
• Do napędu narzędzia skrawającego służy silne, chłodzone cieczą i trwałe bezszczotkowe wrzeciono wysokiej klasy. Ułożyskowanie wrzeciona to wysokiej jakości łożyska maszynowe, bardzo ciche i gwarantujące ponad przeciętną trwałość. Prędkość obrotowa wrzeciona zawiera się w przedziale od 6 do 24 tys. Obr./min. Do zasilania służy falownik, który posiada większą moc niż wrzeciono, co chroni przed spadkami obrotów podczas pracy pod dużym obciążeniem.
• Maszyna została zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie CAD/CAM w najnowszej wersji. Oprogramowanie umożliwia szybkie i łatwe projektowanie elementów, które następnie program konwertuje na tzw. G-code. Możliwy jest również import gotowych plików z innych programów.
• Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą kontrolera, który posiada własny procesor oraz pamięć operacyjną co zapewnia stabilną i niezawodną pracę. Sterownik maszyny posiada funkcję aktywnej analizy wektorów, dzięki czemu praca urządzenia jest płynna, a uchyb przy obróbce niewielki. Kontroler posiada funkcje powrotu do dalszej pracy po utracie zasilania więc nie ma potrzeby inicjalizowania programu od nowa. Pamięć wbudowana w kontroler pozwala na prace maszyny bez konieczności każdorazowego ładowania programu.