Targi Cieśli z firmą DESKPOL – producentem impregnatów do drewna

 DEKSPOL – lider w produkcji szeroko rozumianych impregnatów do drewna i ich czołowy wytwórca w Polsce ma zaszczyt dołączyć do III Edycji Międzynarodowych Targów Cieśli oraz I Edycji Targów Dekarzy Chochołów 2019. 

Dekspol to firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Zaczynała od dostaw polskiej dekstryny do produkcji kleju do papieru przeznaczonego do pakowania produktów spożywczych, stąd też nazwa firmy. Środki ochrony drewna produkuje od 1995r. Pierwszym produktem firmy był FIRESTOP – impregnat przeciw ogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym głęboki rozkład drewna. Rozwój firmy oparto między innymi na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi jak Instytut Włókien Naturalnych, Instytut Techniki Budowlanej, Instytut Technologii Drewna, jak i z wieloma innymi instytucjami naukowymi. Wprowadzano kolejne technologie, co przełożyło się na dostawy profesjonalnych produktów miedziowych Dekolit, które zdobyły uznanie drzewiarzy w całej Polsce, ze względu na trwały kolor i skuteczność ochrony drewna narażonego na wymywanie, szczególnie programu ogrodowego przed szkodliwym działaniem korozji biologicznej.

Kolejne produkty to ochrona drewna konstrukcyjnego Wood Protector KD- bez zawartości metali-pełna ochrona drewna przed korozją biologiczną a przeznaczonego do montażu zarówno pod dach jak i narażonego na wymywanie. Gamę środków do drewna uzupełniły środki dekoracyjno ochronne Wood Protector zarówno na bazie wody-lazury jak i na bazie benzyny- lakierobejce.

Działalność firmy to także doradztwo technologiczne. Dzięki niemu w kilku dużych tartakach firma zamontowała autoklawy do ciśnieniowo-próżniowej impregnacji drewna, a w wielu innych wprowadziła metodę wgłębnej impregnacji drewna w wannach do impregnacji.

DEKSPOL jako producent jest łącznikiem między instytucjami naukowymi, które opracowują najnowsze, najbardziej skuteczne i obecnie najbardziej bezpieczne rozwiązania w ochronie drewna z ich odbiorcami zarówno przemysłowymi jak i detalicznymi. Przynosi to przedłużenie okresu użytkowania drewna, co przyczynia się do zmniejszania potrzeby wycinania drzew.

Wiedza chemiczna firmy przełożyła się także na ochronę i dekorację elementów budowlanych takich jak kostka brukowa, klinkier, piaskowiec czy kamień naturalny, dla których znajdziecie Państwo produkty pod marką Spectrum.

Jakość wyrobów firma zawdzięcza załodze, z której wieloletni staż większości pracowników w DEKSPOL jest najlepszą gwarancją jakości procesów produkcyjnych opartych na Systemie Zarządzania Jakością ISO 9001.

Wejście Polski do Unii Europejskiej pozwoliło na skorzystanie z kilku dotacji unijnych, jak choćby do bieżącego projektu, który przy współpracy z polską uczelnią pozwoli na wprowadzenie nowego produktu do ochrony drewna na rynki europejskie.

– Nasze 25-letnie doświadczenie w produkcji najwyższej jakości materiałów do zabezpieczenia oraz dekoracji drewna, pozwala nam cieszyć się uznaniem setek tartaków oraz zakładów przemysłu drzewnego w imię czego udział w tegorocznych targach jest dla firmy Dekspol prawdziwą przyjemnością spotkania się z klientami obecnymi jak również z przyszłymi oraz zaprezentowania swoich wyrobów. Fireshow z użyciem przeciwogniowego impregnatu Firestop, w którym pokażemy trudnozapalność drewna po jego zastosowaniu, będzie kolejnym elementem profesjonalizmu tej edycji. Targi w Chochołowie, dzięki doskonałej oprawie jak również obecności większości firm-liderów w branży drzewnej, rozpoczynają nową erę oraz współtworzą nową awangardę jakości na rynku drzewnym w której firma Dekspol chce i bierze czynny udział – podkreśla Sebastain Budziński – Dyrektor Sprzedaży.