AMIX® zawita do Chochołowa na III Targi Cieśli i I Targi Dekarzy

Kolejnym uczestnikiem III Targów Cieśli i I Targów Dekarzy, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia na terenie pensjonatu Chochołowskie Zacisze będzie AMIX®. Jest to firma bezpośrednio związana z ciesielstwem i dekarstwem, ponieważ zajmuje się produkcją maszyn do obróbki drewna. 

Firma AMIX® została założona w 2004 roku jest prywatnym przedsiębiorstwem, siedziba znajduje się w miejscowości Pierzyny Małe (powiat pajęczański), w województwie łódzkim. Od powstania firma zajmowała się wykonywaniem części, podzespołów maszyn i urządzeń dla małych i średnich przedsiębiorstw. Duże zainteresowanie klientów związane z tego typu działalnością spowodowało rozwinięcie produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych do obróbki drewna. AMIX®“to własne, oryginalne i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.  Prace nad nowymi prototypami prowadzą wykwalifikowani pracownicy.

– Mimo iż nasza Firma posiada bogaty park maszynowy, nadal pracujemy nad udoskonaleniem maszyn oraz wprowadzaniem nowych urządzeń. W przedsiębiorstwie produkowanych jest 20 różnych typów maszyn – podkreślają przedstawiciele firmy AMIX®. – Znaczna część produkowanych maszyn trafia na export do krajów Europy. Eksportujemy na Węgry, Łotwę, Francję, Białoruś oraz Niemcy – dodają.

Maszyny już w fazie projektu badane są pod względem wytrzymałościowym dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów  CAD 3D jak również programów wytrzymałościowych. Dodatkowo firma współpracuje przy niektórych projektach z Istytutem Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie.  Produkty posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa CE.

– Cieszymy się bardzo, iż będziemy mogli uczestniczyć w chochołowskich Targach Cieśli i Dekarzy. Zaprezentujemy tam Pilarkę taśmową PT-100  z rampą załadowczą PTR-100 oraz  systemem rozładunku ciętych elementów – zaprasza na swoje stoisko firma AMIX®.