Tanie testy na koronawirusa dla każdego w Rabce-Zdroju

Reklama                                                              

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił, że od wtorku 19 maja wprowadza wykonywanie testów immunologicznych Elecsys® Anti-SARS-CoV-2 firmy ROCHE.

Jak informują przedstawiciele placówki, testy wykrywające przeciwciała są przydatne do potwierdzenia wcześniejszej ekspozycji na SARS-CoV-2 oraz oceny odpowiedzi immunologicznej pacjenta, identyfikacji bezobjawowych nosicieli wirusa oraz w badaniach epidemiologicznych.

– Badania epidemiologiczne są pomocne w określeniu rozprzestrzeniania sic wirusa i zakresu COVID-19, w szczególności są wskaźnikiem bezobjawowych zakażeń, a także pozwalają uzyskać lepsze szacunki dotyczące zachorowalności i śmiertelności – czytamy w komunikacie.

Reklama                                                              

Na pobranie krwi będzie można sic zgłaszać do Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej szpitala od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 — 22:00 oraz w soboty i niedziele od godz. 7:30 do godz. 22:00. Wyniki będzie można odebrać osobiście lub zostaną wysłane drogą elektroniczną najpóźniej następnego dnia.

Koszt testu to 30 zł. Jak mówią przedstawiciele szpitala w Rabce-Zdroju, dziękując za okazaną pomoc i otrzymane wsparcie będą wykonywać badania po kosztach zakupu.