Szpital w Nowym Targu jest bezpieczny – dyrektor Marek Wierzba nie jest zakażony koronawirusem

Reklama                                                              

Test u dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marka Wierzby na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wyszedł negatywnie. O fakcie tym poinformował sam dyrektor. Podkreśla też sprawne działanie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Targu. 

– Informuję wszystkich, że w związku ze skierowaniem mnie do odbycia kwarantanny, pobrano ode mnie tzw. wymaz i oddano do analizy. Wynik jest negatywny, co oznacza, że nie mam koronowirusa CoVid 19. Chcę podkreślić sprawne działanie PSSE w Nowym Targu i składam podziękowania dyrektorowi stacji, Pani Jolancie Bakalarz – pisze Marek Wierzba na swoim facebookowym profilu.

Dyrektor szpitala w Nowym Targu poddał się kwarantannie po tym jak testy wykazały, że zakażony koronawirusem został poseł PiS Edward Siarka. Marek Wierzba miał wcześniej styczność z politykiem.

Reklama:                                                          


Wynik negatywny u Marka Wierzby jest bardzo ważną informacją dla pracy szpitala w Nowym Targu. Dyrektor informował, że w ostatnich dniach nie odbył żadnego bliskiego kontaktu z pracownikami nowotarskiego szpitala. Jednak ta obawa cały czas towarzyszyła pacjentom i pracownikom nowotarskiego szpitala.

fot. Podhalański Szpital Specjalistyczny