Sześcioraczki z Tylmanowej


W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki – cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Jak się okazuje ich rodzice to mieszkańcy Tylmanowej. Na młodsze rodzeństwo czeka też ich 2,5 – letni brat.

Poród odebrali lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Krakowie. Przygotowani byli na narodziny pięcioraczków. Podczas cesarskiego cięcia okazało się, że jest jeszcze szóste dziecko. To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Zdarzają się raz na 4,7 miliardów urodzeń. Ciąża 29 – letniej mieszkanki Tylmanowej rozwiązana została w 29. tygodniu.

Po narodzinach sześcioraczków posypały się gratulacje m.in. od wójta gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka i od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

– W imieniu Wójta Gminy Pana Tadeusza Królczyka i wszystkich pracowników Urzędu Gminy składamy rodzicom wielkie gratulacje – czytamy na stronie Urzędu Gminy Ochotnica Dolna.

– Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego! – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

Redakcja Góral Info dołącza się do życzeń. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.

fot. UG Ochotnica Dolna