Szczęśliwy finał poszukiwań 11- letniej Oliwii

Reklama                                                              

 

Szczęśliwie zakończyła się nocna akcja poszukiwawcza 11-letniej Oliwii. W działania zaangażowani byli policjanci z Nowego Targu oraz jednostek podległych, OPP w Krakowie i strażacy. Dziewczynka odnaleziona została cała i zdrowa przez nowotarskich policjantów na terenie miasta.

– Wczoraj około północy zawiadomienie o zaginięciu 11-letniej Oliwii złożyła zaniepokojona nieobecnością córki matka. Kobieta ostatni kontakt z dziewczynką miała około godziny 16.00. Po powrocie do miejsca zamieszkania po godzinie 17.00 Oliwi już nie było. Kiedy późnym wieczorem dziewczynka nie wróciła matka  rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, które jednak nie przyniosły efektu. Wtedy o całej sytuacji powiadomiła funkcjonariuszy. Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły. Z uwagi na porę nocną i niskie temperatury w jednostce ogłoszony został alarm. W poszukiwania oprócz policjantów z nowotarskiej komendy, również z  Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych i jednostek podległych, włączyli się mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Zaangażowany został również przewodnik z psem służbowym. W poszukiwaniach łącznie brało udział 45 policjantów i 18 strażaków. Akcja prowadzona była głównie na terenie miasta Nowy Targ. Priorytetem poszukiwań było odnalezienie dziewczynki. Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie mogła przebywać. W środku nocy pukali również do drzwi znajomych, rodziny i koleżanek dziewczynki. Po kilku godzinach poszukiwań przed godziną 8.00 rano,  Oliwia została odnaleziona na terenie Nowego Targu. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana mamie – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama                                                              

– Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się działania poszukiwawcze. Dziękujemy również mieszkańcom za wyrozumiałość i zrozumienie, którzy pomimo późnej pory nocnej udzielali bardzo cennych dla funkcjonariuszy informacji, które pomogły w odnalezieniu dziewczynki – mów Dorota Garbacz.