Czarny Dunajec. Syn okradł matkę …

Reklama                                                              

 

W piątek wieczorem na jednej z posesji w Czarnym Dunajcu doszło do kradzieży narzędzi o wartości blisko 5 tys. złotych. Włamywacze zostali schwytani w wyniku policyjnego śledztwa. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 34 i 36 lat. Młodszy jest synem poszkodowanej.

– Do kradzieży doszło w piątek tj. 9 sierpnia br. wieczorem na jednej z posesji w Czarnym Dunajcu. Dwóch mężczyzn włamało się do garażu, skąd ukradli min. szlifierki, piłę łańcuchową,  transformator zestaw kluczy, dmuchawę do liści, podkaszarkę spalinową . Wartość skradzionych rzeczy wynosi blisko 5 tys. złotych.  Okazało się, że związek z kradzieżą ma 34–letni syn poszkodowanej kobiety i jego  36–letni kolega z gminy Nowy Targ. Część skradzionych łupów schowali na posesji znajomej jednego z nich, a część zastawili w lombardach. Następnego dnia obaj zostali zatrzymani, a wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama                                                              

– Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem z art. 279 § 1 k.k., za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – mówi Dorota Garbacz.

fot. KPP Nowy Targ