Sukces studentek PPWSZ (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

 W dniach 16-17 maja 2019 r. odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim Challenge 2019, zorganizowane przez Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej w Opolu.  Drużyna z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zdobyła bardzo dobre II miejsce. 

PPWSZ była reprezentowana przez zespół studentek Kierunku Pielęgniarstwo w składzie: Barbara Bulas, Małgorzata Malacina, Patrycja Budz, Katarzyna Kulig i Patrycja Barnaś.

Reklama:                                                          


– Studentki przygotowywały się do rywalizacji uczestnicząc w zajęciach Sekcji Symulacji Medycznej utworzonej przy kole naukowym InterNurse, które funkcjonuje przy Instytucie Nauk o Zdrowiu PPWSZ. Spotkania przygotowawcze odbywały się w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej PPWSZ, z wykorzystaniem wyspecjalizowanego sprzętu dydaktycznego oraz technik z udziałem pacjentów symulowanych. Proces przygotowań do zawodów zainicjowany oraz koordynowany był przez Kierownika Centrum Symulacji Medycznej mgr Justynę Adamczuk przy nieocenionym wsparciu nauczycieli akademickich, dr Pauliny Jabłońskiej i mgr Kingi Fecko-Gałowicz oraz technika symulacji medycznej lic. Krzysztofa Guzika – mówi Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPWSZ.

– Zawody odbywały się w ciągu dwóch dni, w pierwszym dniu zaplanowano 4 scenariusze kwalifikacyjne, a w drugim dniu scenariusz finałowy. Zadanie w postaci scenariusza zakładało podjęcie stosownych działań w zaaranżowanej sytuacji klinicznej – podczas zadań wykorzystane były symulatory dzieci i osób dorosłych oraz prawdziwy sprzęt medyczny, jak również wprowadzone były elementy symulacji hybrydowej z wykorzystaniem pacjentów symulowanych – wymienia Beata Szkaradzińska.

Do finału kwalifikowały się dwie drużyny, które podczas rywalizacji zdobyły największą ilość punktów – drużyna z PPWSZ w pierwszym dniu rywalizacji nie miała sobie równych, zdobyła największą ilość punktów. Walka w finale była bardzo wyrównana, ostatecznie drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.

Fot. Archiwum PPWSZ