Strażacy z gminy Kościelisko apelują o pomoc rodzinie poszkodowanej podczas pożaru w Podczerwonem

 

Pożar w Podczerwonem, który wybuchł w minioną niedzielę od uderzenia pioruna poruszył wiele osób dobrej woli. Wspólnie chcą pomóc poszkodowanym rodzinom organizując rożnego rodzaju zbiórki. Do akcji pomocy przyłączyli się strażacy wszystkich jednostek OSP z gminy Kościelisko – OSP Witów, OSP Dzianisz Dolny, OSP Dzianisz Górny i OSP Kościelisko.

Wspólnie zachęcają do pomocy finansowej i rzeczowej – przekazanie materiałów budowlanych.

– Zachęcamy do pomocy finansowej, do przelewania wolnych datków na konto Fundacji Majowe Granie (nr konta podajemy niżej) lub przekazywania materiałów budowlanych, które przydadzą się przy odbudowie budynku. W związku z tym prosimy o kontaktowanie się z komendantami OSP Witów, OSP Dzianisz Dolny, OSP Dzianisz Górny i OSP Kościelisko. Udzielą oni niezbędnych informacji gdzie będą prowadzone zbiórki w poszczególnych miejscowościach gminy Kościelisko. W Witowie materiały zbierane będą na placu za remizą OSP – mówią inicjatorzy akcji, druhowie z Witowa.

Jak mówią strażacy zbiórka będzie prowadzona do najbliższej soboty.

Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy także do pomocy finansowej. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Majowe Granie na nr rachunku 25 1020 3466 0000 9202 0096 3884 z dopiskiem „dla Pogorzelców z Podczerwonego”. Dla przelewów zagranicznych należy wpisać SWIFT: BPKOPLPW  i IBAN: PL