Straż Graniczna: wspólne bezpieczeństwo ponad wszystko

Reklama                                                              

Na drodze, w lesie i w górach – wszędzie możesz spotkać funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, wspomaganych przez inne służby. Chronimy granicę, aby wyjść jak najszybciej z trudnego dla nas wszystkich czasu kryzysu.
Poniżej prezentujemy informację o działaniach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Służymy chroniąc…

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy KaOSG, przy współudziale żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie patroluje polsko – słowacką granicę w Małopolsce.

Funkcjonariusze naszego Oddziału, wspomagani przez inne służby (Policję, Państwową Straż Pożarną, Krajową Administrację Skarbową, Inspekcję Transportu Drogowego i Straż Ochrony Kolei), dokonują nieprzerwanie kontroli granicznej w jedynym wyznaczonym w Małopolsce drogowym przejściu granicznym w Chyżnem i kolejowym przejściu granicznym przewidzianym dla ruchu towarowego w Muszynie.

Reklama:                                                          


To nie jest ograniczenie wolności…

Działania służb nie mają na celu ograniczenia Twojej wolności, lecz poprzez ograniczenie przepływu osób, a co za tym idzie – zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19, służą temu, abyśmy jak najszybciej wrócili do rzeczywistości, którą znamy – do „świata bez granic”.

Dlatego bądź cierpliwy Obywatelu. Nie denerwuj się, że nie możesz przekroczyć granicy w miejscu, gdzie byłeś przyzwyczajony do jej przekraczania. Nie wydzwaniaj z pretensjami, że musisz jechać tak daleko, aby się przemieścić do państwa sąsiedniego. Nie urządzaj sobie niepotrzebnych wycieczek w miejscach, w których nie jest obecnie możliwe przekraczanie granicy.

Zmień sposób myślenia…

Obywatelu, bądź odpowiedzialny. Pamiętaj, że w obecnej sytuacji, zagrożeni jesteśmy wszyscy. Dlatego łamanie zasad, to nie tylko w tej chwili konieczność poniesienia kary (np. za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom) albo obowiązek odbycia kwarantanny. Każde nieodpowiedzialne zachowanie może w sytuacji obecnego zagrożenia mieć dalej idące konsekwencje. Przez niepotrzebne przemieszczanie się, możesz stanowić źródło zagrożenia dla innych, a także wydłużyć proces wspólnego wychodzenia z tego ciężkiego dla nas okresu.

Możemy sobie pomóc…

I jeszcze jedno. Patrząc z perspektywy wszystkich służb – możesz nam pomóc po prostu będąc szczery. Nie podawaj więc służbom nieprawdziwych informacji, np. dotyczących miejsca kwarantanny. Podawaj informacje o podejrzeniu zakażenia. Współpraca i komunikacja z Twojej strony uczyni nasze działania bardziej skutecznymi.

PAMIĘTAJ! My chronimy Ciebie, Ty ochroń Nas.