Staż kishinjuku w Ochotnicy Górnej (zdjęcia)

Niedziela 7 kwietnia była dniem szkoleń, treningów i podnoszenia kwalifikacji dla adeptów Kishinjuku. W tym właśnie dniu w Ochotnicy Górnej odbył się staż dla osób ubiegających się o nominacje na brązowy pas w tej sztuce walki.

Kishinjuku jest typowym stylem jujutsu pochodzącym bezpośrednio z Japonii. Nie ma tu naleciałości czy dodatków z innych sztuk walki, tak  jak to ma miejsce w europejskim jujutsu (jiu jitsu). Yamabushi Doji jest jedna z nielicznych szkół walki w Polsce, w której to szkole można zgłębiać tajniki Japońskiego jujutsu.

W stażu wzięli udział członkowie SKKF Akyama oraz zaproszeni goście: Soke Mariusz Błaszkiewicz z Nowego Brzeska i Hanshi Ryszard Gumiński z uczniami z nowego Dworu Mazowieckiego. W godzinach dopołudniowych odbył się trening technik Kishinjuku Na poziomie podstawowym (Shoden-Gi), natomiast po obiedzie było dalsze szkolenie z tego zakresu prowadzone przez Shihan Aleksander Kozieł. SKKF Akyama korzystając z gościnności pensjonatu „Gazda Luz” zorganizowała turniej strzelecki dla uczestników spotkania. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Nowy Targ, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowanie.

Wyniki turnieju strzeleckiego:

Grupa A: 1. Bożena Kukuczka, 2. Nikodem Orzech, 3. Mariusz Błaszkiewicz

Grupa B: 1. Robert Kukuczka, 2. Dominik Chrapek, 3. Marek Jaróg

Tekst i fot.  Aleksander Kozieł