Statuetka dla Anety Larysy Knap – “Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych roku 2019”

W Zamku w Janowie Podlaskim podczas jubileuszowej Gali Luksusowa Marka Roku doceniona została Aneta Larysa Knap – producentka oraz organizatorka największego pokazu mody folk w kraju, właścicielka ekologicznej marki Folk Design inspirowanej polskim folklorem.

Projektantka z Nowego Targu otrzymała statuetkę w kategorii “Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych roku 2019”.

To kolejne potwierdzenie iż Polki Folki oraz marka FOLK DESIGN zasługują na uznanie -promują wartości, tradycję i kulturę naszego kraju w sposób nowoczesny i unikatowy.

Statuetkę otrzymali także: projektant mody Maciej Zień, Iwona Kossmann, wydawnictwo wydawnictwa Bauer (z tytułami Twój Styl i Pani) oraz Forbes. Wśród nagrodzonych było wiele polskich firm tworzących luksus.

Tydzień wcześniej Aneta odwiedziła studio programów “Wstaje Dzień” i “Pytanie na Śniadanie”, w których opowiedziała o swoich inspiracjach, pokazie Polki Folki. Była także członkinią pierwszego w Polsce pokazu mody “Stop Futrom”, w którym udział wzięły takie gwiazdy jak: Macadamian Girl, Daria Ładocha, Karolina Pilarczyk, Barbara Pasek, Ewa Szabatin, Julia Kamińska, Gabi Drzewiecka, Wiktoria Gąsiorowska.

Wydarzeniu przypisane było hasło “empatia jest w modzie”. Jak się okazuje Polska jest na 3 miejscu na świecie, a 2 w Europie pod kątem zabijania zwierząt na futra. Rocznie z tego powodu ginie ok 10 milionów zwierząt. Do akcji włączyli się znani polscy projektanci i gwiazdy. Organizatorem pokazu była Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva oraz kampania Jutro będzie Futro. Relacja z wydarzenia pojawiła się min w telewizji TVN.

materiały prasowe