Starania o żłobek nabierają tempa

 

Reklama                                                              

 Potrzeba budowy żłobka w Gminie Czarny Dunajec jest ogromna. Dlatego wójt Marcin Ratułowski – spełniając obietnice wyborczą – informuje, że gotowy jest program funkcjonalno-użytkowy nowego obiektu.

Reklama:                                                          


– Zdajemy sobie sprawę, jak ważna i priorytetowa jest potrzeba budowy tego obiektu na ternie naszej gminy. Robimy z urzędnikami wszystko, aby ten obiekt powstał jak najszybciej – mówi wójt Marcin Ratułowski. Według założeń programu funkcjonalno-użytkowego żłobek powstanie na terenie obecnego Przedszkola Samorządowego.

Nowa placówka będzie mogła pomieścić 80 dzieci w 5 oddziałach, po 16 w każdym. – Według koncepcji jest to budynek parterowy, w sąsiedztwie obecnego przedszkola, obiekty będą ze sobą połączone. Użytkowa powierzchnia żłobka to 374,20 metrów kwadratowych. – Prace będziemy chcieli rozpoczynać jak najszybciej, może już na wiosnę przyszłego roku. Musimy uzyskać wszelkie potrzebne zezwolenia. Będziemy zwracać się także do rządu o dofinansowanie powstającej inwestycji, a także podejmiemy kroki, by otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych – zapowiada wójt Ratułowski.

UG Czarny Dunajec