Stalker z Nowego Targu aresztowany

Reklama                                                              

Zarzuty stalkingu, gróźb karalnych, używania przemocy, zniszczenia mienia, spowodowania obrażeń ciała i zmuszania do określonego zachowania kobiety usłyszał 47-letni mieszkaniec Nowego Targu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Według ustaleń policjantów kobieta była nękana przez zatrzymanego już od dłuższego czasu. Mężczyzna wielokrotnie telefonował do pokrzywdzonej i wysyłał jej smsy. Wielokrotnie też groził jej pozbawieniem życia i naruszył jej nietykalność cielesną. Agresywny mężczyzna zmuszał w ten sposób swą ofiarę do wycofania zeznań złożonych przeciwko niemu. Zniszczył również telefon należący do niej.  Pomimo tego, że miał zakaz zbliżania się i jakiegokolwiek kontaktowania z kobietą, nie dawał za wygraną. 23 lipca siłą wciągnął ją z ulicy do klatki schodowej, a następnie do swojego mieszkania pozbawiając ją wolności,  uniemożliwił wyjście i zamknął ją na balkonie. Interweniowali strażacy i policjanci, dopiero wtedy kobieta odzyskała wolność, a oprawca został zatrzymany.

24 lipca br. podejrzany usłyszał zarzuty.  Odpowie za stalking (art. 190a k.k.),  używanie przemocy lub groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania (art. 245 k.k.), kierowania gróźb karalnych (art. 190 k.k.), zniszczenia cudzej rzeczy (art. 288 k.k.), zmuszanie do określonego zachowania (art. 191k k.k.), pozbawienia wolności ( art. 189 k.k.) i spowodowanie obrażeń ciała ( art. 157 k.k.)  u kobiety. Decyzją sądu 47-latek został tymczasowo aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Reklama                                                              

Małopolska Policja