Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu

 

Reklama                                                              

Podhalański Szpital Specjalistyczny rozpoczyna realizację projektu pn.: „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt zintegrowany. Obszar testowania: powiat nowotarski” dotyczący utworzenia:

Reklama                                                              

ŚRODOWISKOWEGO CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO zlokalizowane nad Urzędem Pracy przy ul. Szpitalnej 14

Bezpłatnie i bez skierowania

Wsparcie dostępne jest dla wszystkich mieszkańców z obszaru działania Centrum czyli powiatu nowotarskiego – bez opłat i skierowania. Wystarczy zadzwonić lub odwiedzić Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu jest jedną z 4 lokalizacji w Polsce (obok Koszalina, Warszawy, Wieliczki),
gdzie testowany jest nowy model opieki psychiatrycznej przyjęty przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej- finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Ze zrozumieniem – wsparcie asystentów zdrowienia

W kryzysie psychicznym nieocenione jest wsparcie osób, które same go doświadczyły. Dlatego w Centrach dla dorosłych, oprócz lekarzy i psychoterapeutów, pracują asystenci zdrowienia – osoby po kryzysach psychicznych, które po specjalistycznym szkoleniu są w stanie wesprzeć potrzebujących w pracy nad powrotem do zdrowia.

Indywidualnie

Wspólnie z osobą doświadczającą kryzysu i jej bliskimi tworzymy Indywidualny Plan Zdrowienia. To plan wspólnej pracy nad jak najszybszym powrotem do codziennego życia i włączenia na nowo do lokalnej społeczności.

Godziny otwarcia Centrum 8.00 – 20.00 od poniedziałku do piątku. Telefon: 18 263 31 81.