Kompleks Średniej Krokwi zostanie przebudowany. Podpisano umowę

 

Reklama                                                              

4 marca podpisano umowę na przebudowę Kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Realizacja inwestycji ruszy jeszcze tej wiosny. 

Reklama                                                              

Docelowo kompleks będzie się składał z pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich. Dyrektor Sebastian Danikiewicz podpisał stosowną umowę z przedstawicielami wykonawcy.

– Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur przetargowych podpisana została umowa z firmą Wolski, a więc wykonawcą inwestycji. Zakłada ona przebudowę istniejących skoczni K-15, K-35, K-65 i K-85 oraz budowę nowej K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie również nowa kolej linowa służąca na potrzeby kompleksu. Koszt całości zadania przekroczy 44 mln zł – informuje COS OPO w Zakopanem.

Środki potrzebne na realizację tej dużej inwestycji pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To kluczowe wsparcie potwierdza, że inwestycja bez wątpienia zalicza się do tych o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Zakopane będzie mogło poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów na świecie, który może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju skoków narciarskich w Polsce – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.

To kolejna inwestycja narciarska na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W 2017 r. przebudowano Wielką Krokiew.

ag

Fot. COS OPO w Zakopanem