Sprawcy rozboju w rękach policjantów

Reklama                                                              

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali trzy osoby za rozbój. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę w miejscowości Szczawnica. Okazało się, że poszkodowana została pobita przez kobietę i mężczyznę. Następnie do dwójki agresorów dołączył jeszcze jeden mężczyzna. Kiedy ukradli kobiecie telefon komórkowy, cała trójka odeszła grożąc jej. Poszkodowanej kobiecie pomocy udzieliła przypadkowa osoba.
Policjanci szybko ustalili personalia sprawców i tego samego wieczoru zatrzymali trzy osoby w wieku od 21 do 32 lat. Dwoje z nich to mieszkańcy Szczawnicy, natomiast jeden z mężczyzn to mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Początkowo zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek ze sprawą. Jednak po znalezieniu w domu, w którym przebywali telefonu komórkowego poszkodowanej 23-latki, nie było już wątpliwości. Cała trójka usłyszała zarzut rozboju z art. 280§1kk, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Dodatkowo 32-latek odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec   trójki podejrzanych dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Ponadto wobec mężczyzn zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 i 10 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

zródłó: KPP w Nowym Targu

Reklama