Sprawca przemocy domowej z zarzutami, zakazem zbliżania i eksmisją z domu

Reklama                                                              

Policja tatrzańska na swoich stronach pisze o środkach zapobiegawczych, którymi objęty został mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, sprawca przemocy domowej.

– Mężczyzna podejrzany o stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy w stosunku do swojej żony usłyszał już zarzuty. 48-latek znęcał się nad swoją żoną, wszczynając awantury, niepokojąc, zastraszając, a także używając wobec kobiety przemocy fizycznej. W stosunku do agresora został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do ofiary oraz natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności- czytamy na stronie policji.

Nie był to pierwszy akt agresji wobec żony. Do pobicia doszło kilka dni temu w jednej z tatrzańskich miejscowości. Sprawca na dodatek straszył kobietę pozbawieniem życia.  Ostatecznie złożyła zawiadomienie w zakopiańskiej komendzie policji. Śledczy niezwłocznie o sytuacji powiadomili Prokuraturę, która wystąpiła do sądu z oskarżeniem agresora. W efekcie działań śledczych Sąd zastosował wobec 48-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz wydał nakaz opuszczenia domu.

Reklama                                                              

W trudnych sytuacjach mogą państwo liczyć na wsparcie stowarzyszenia „Podhale Nasz Dom” w lokalnym punkcie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem mieszczącym się w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 7, tel.-724222700.

Fot. poglądowe