Sprawca potrącenia 57-latki w Rabce -Zdroju w rękach policji

 

 Policja ustaliła tożsamość kierowcy motocykla, który potracił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to 4,5 roku pozbawienia wolności. Stracił prawo jazdy, a motocykl został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.00 w Rabce-Zdrój na ulicy Poniatowskiego.

– Jak ustalono, 57-latka szła lewą stroną jezdni, kiedy nagle z naprzeciwka nadjechał motocykl typu cross Ktm i potrącił kobietę. Mężczyzna spadł z pojazdu, a motocykl się przewrócił. Jednak ten szybko wstał i odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanej. W chwili zdarzenia ubrany był w czarny kombinezon i pomarańczowy kask. Motocykl był pomarańczowy i nie miał tablicy rejestracyjnej.57-latką zajęli się przechodnie, a następnie  została przewieziona do szpitala. Na całe zdarzenie najechał drugi motocyklista, który widząc co się dzieje odjechał – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– Funkcjonariusze wytypowali kierującego, jednak nie zastali go w miejscu zamieszkania. W poniedziałek po południu 24-latek z Rabki-Zdrój sam zgłosił się na komisariat. Mężczyzna przyznał się potrącenia kobiety i ucieczki.  Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca, za co grozi mu nawet do 4,5 lat pozbawienia wolności.  24-latek stracił również prawo jazdy, a motocykl został zabezpieczony przez funkcjonariuszy – podsumowuje Dorota Garbacz.

Pozdrawiam