Sprawą tragedii w Bukowinie zajmą się krakowscy śledczy

Reklama                                                              

Zarządzeniem Prokuratora Regionalnego w Krakowie postępowanie w sprawie zdarzenia z 10 lutego tego roku, które miało miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej a polegające na zerwaniu dachu z konstrukcji funkcjonującej jako wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, w wyniku czego trzy osoby poniosły śmierć’ a jedna doznała obrażeń, zostały przekazane do dalszego prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

– Obecnie postępowanie prowadzone jest w zakresie przyczyn i skutków tego zdarzenia oraz badane są wątki związane z budową, osadzeniem oraz dotychczasowym użytkowaniem obiektu funkcjonującego jako wypożyczalnia sprzętu narciarskiego – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

– Badane są także działania organów administracji publicznej, w których kompetencji leży nadzór nad budową i użytkowaniem tego typu budowli.
Trwa analiza materiałów zgromadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Zakopanem, a po jej zakończeniu zostaną podjęte decyzje co do dalszych szczegółowych czynności w tej sprawie.

Reklama