Spotkanie posła Wiesława Janczyka z wójtem gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim

Reklama                                                              

 

Ambasador Podhala, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Wiesław Janczyk gościem Marcina Ratułowskiego Wójta Gminy Czarny Dunajec.
Zapowiada się szeroka współpraca na rzecz gminy, ale co ważne także na rzecz sportu, w tym Skoków narciarskich, Biegów narciarskich i Kombinacji norweskiej.
Wiesław Janczyk – Minister Finansów w rządzie Pani Beaty Szydło, bardzo mocno przyczynił się do powstania nowego kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie, oraz do realizacji projektu “Projekt na medal”, dzięki któremu w szkołach podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec dzieci rozpoczęły regularne treningi. Najmłodsi już wywalczyli pierwsze medale! Osobiście wręczał je m.in. Wójt Marcin Ratułowski – patron ogólnopolskich zawodów “Zawody na medal”. Tym samym Wójt Ratułowski włącza zielone światło, a Minister Wiesław Janczyk zapowiada, że skocznie narciarskie, to był tylko pierwszy krok w rozwój sportu w gminie Czarny Dunajec i na Podhalu – w prawdziwym sportowym zagłębiu. Z punktu widzenia Klubu Sportowego KS Chochołów, który realizuje autorski projekt dla dzieci szkół podstawowych, regularnie organizuje także zawody ogólnopolskie są to bardzo dobre wiadomości. – Niebawem rusza kolejny nabór dzieci do projektu, do którego chcemy także dołączyć szkoły z sąsiedniej Gminy Jabłonka. W powiecie limanowskim, w Rabie Niżnej nabór już trwa. To będzie największy projekt sportowy realizowany na Podhalu – zaznacza Prezes KS Chochołów Józef Zborowski. Co istotne, to Poseł Wiesław Janczyk podjął intensywne działania mające na celu uratowanie bogatych tradycji hokeja na Podhalu – Klubu KH Podhale Nowy Targ.
– Tym samym wszystkich, którym sprawy Podhala i sport są bliskie prosimy o oddanie głosu na Kandydata do Sejmu Wiesława Janczyka, który nam sportowcom jest tak bliski – mówią przedstawiciele klubu.

Reklama