Spotkanie poetyckie i literackie w Skansenie

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Spotkania poetyckie i literackie.

Są to odbywające się cyklicznie spotkania z autorami pochodzącymi lub sympatyzującymi z Orawą, które umożliwiają zaprezentowanie im swojej osoby, swojej twórczości, a także nawiązanie bezpośredniego kontaktu z odbiorcami. Tym razem spotkanie będzie miało niecodzienny charakter – z okazji wznowienia przez Oficynę Wydawniczą „Rewasz” Przewodnika „Beskid Żywiecki” (wydanie III, poprawione i aktualizowane) Gośćmi skansenu będą jego autorzy – Stanisław Figiel, Paweł Franczak i Piotr Krzywda oraz redaktor Paweł Luboński. Wznowiona książka to nie tylko jedno z najlepszych opracowań turystycznych na temat samych gór i miejscowości, ale także kompendium wiedzy z zakresu przyrody, historii i nie tylko. Co więcej – swym zasięgiem obejmuje także Orawę i fragment Podhala.

Ponadto w trakcie wieczoru będzie także możliwość wysłuchania koncertu gitarowego uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. z Jabłonki.

9 czerwca 2019 (niedziela), godz. 17.00

Plebania z Podwilka w skansenie Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej

wstęp wolny