Spokojny Sylwester w Zakopanem – policja podsumowuje swoje działania

Jak co roku nad bezpieczeństwem witających nowy rok pod Tatrami czuwali policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej, strażnicy ochrony kolei, strażnicy miejscy oraz strażacy. Nowy rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 67 tysięcy turystów. Ponadto w całym mieście witano nowy rok.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

– Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem ponad 350 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo oraz bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Strażnicy Ochrony Kolei, druhowie Straży Pożarnej oraz służba ochrony – mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji.

Reklama:                                                          


Reklama                                                              

Podczas zabezpieczenia imprezy masowej nie odnotowano żadnego zdarzenia. – Poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do pojedynczych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem.

– W powiecie tatrzańskim od 19.00 do 2.00 odnotowaliśmy, 51 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem. Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowaliśmy również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych oraz zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierującego. Policjanci odnaleźli również rodziców dwójki zagubionych dzieci w wieku 7 i 11 lat. Niestety nie obyło się od przykrych konsekwencji dla turystów za odpalanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych. Na Równi Krupowej policjanci nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 9.950 zł na osoby, które nie zastosowały się do przepisów kodeksu wykroczeń i lokalnego prawa – mówi rzecznik.

– Reasumując kilka zatrzymanych osób to zaledwie znikomy promil wśród niemal 70 tysięcy gości i turystów. Życzymy sobie równie spokojnych i bezpiecznych ferii zimowych w naszym powiecie – podsumowuje Roman Wieczorek.

Fot. KPP Zakopane