Śmigłowiec LPR wezwany na pomoc turystce w Pieninach

W godzinach wczesnopołudniowych ratownicy GOPR zostali wezwani na pomoc turystce, która szła na Trzy Korony w Pieninach.

Podczas podejścia na szczyt turystka zasłabła. Wezwani na pomoc ratownicy GOPR po dotarciu na miejsce i przebadaniu turystki podjęli decyzje o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Turystka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Poniżej film z dzisiejszej akcji ratunkowej zamieszczony na Grupie Podhalańskiej GOPR

Ewakuacja turystki w Pieninach

Kolejny dzień słonecznej pogody przełożył się na bardzo duży ruch turystyczny w górach, co z kolei przełożyło się na kolejne górskie wypadki.W godzinach porannych ratownik dyżurujący w Schronisko PTTK na Turbaczu udzielał pomocy turystce, która doznała rany ciętej nogi, a po zaopatrzeniu została zwieziona przez niego w dolinę.Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy natomiast w godzinach wczesnopopołudniowych z rejonu Pienin, gdzie podczas podejścia na Trzy Korony zasłabła turystka. Po dotarciu na miejscu i zbadaniu jej stanu podjęta została decyzja o jej ewakuacji śmigłowcem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN oraz Tatra

Opublikowany przez Grupa Podhalańska GOPR Niedziela, 5 lipca 2020

Fot. archiwum