Śmiertelne potrącenie pieszego w Krościenku nad Dunajcem

 

Reklama                                                              

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem w Krościenku nad Dunajcem. Na przejściu dla pieszych potrącony został 62-letni mężczyzna. Niestety mimo udzielonej pomocy zmarł na miejscu.

Reklama                                                              

Mężczyzna potrącony został przez samochód marki volkswagen, którym kierował 24-letni mieszkaniec Ochotnicy Dolnej. Jak mówi, nie zauważył pieszego na przejściu.

– Do tego tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 1 kwietnia br. około godziny 21.00 w Krościenku nad Dunajcem w rejonie skrzyżowania ulicy Kozłeczyzna z ulicą Leśną. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, kierujący volkswagenem jadąc od miejscowości Szczawnica potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych  62-letniego  mieszkańca Krościenka. Mężczyzna przechodził przez jezdnię wspólnie z kolegą, który zdążył opuścić przejście.  Potrącony 62-latek pomimo udzielonej pomocy  przez załogę pogotowia ratunkowego niestety zmarł. Kierujący samochodem  24-latek z gminy Ochotnica Dolna był trzeźwy. Jak twierdzi nie zauważył przechodzących przez jezdnię mężczyzn.  Dopuszczalna prędkość w miejscu  potrącenia to 50 km/h. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze  pod nadzorem prokuratora. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– Kierujący stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Zgodnie z art. 177 k.k. za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym,  zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.