Sklepowi złodzieje w rękach nowotarskich policjantów

Reklama                                                              

Nowotarscy policjanci zatrzymali pięć osób w związku z kradzieżą w sąsiednich sklepach w Nowym Targu.

poniedziałek po godzinie 16.00 dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 lat ukradli 9 butelek z alkoholem ze sklepu przy placu Evry i uciekli.

– Za złodziejami pobiegł ochroniarz sklepu, który dogonił ich w rejonie pobliskiego skrzyżowania. Awanturujących się mężczyzn zauważył przejeżdżający patrol policji. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i po wyjaśnieniu powodu szarpaniny zatrzymali  dwóch sklepowych złodziei.  Zatrzymani to mieszkańcy Rabki-Zdroju i Nowego Targu i ukradli alkohol o wartości blisko 800 złotych – wyjaśnia mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Reklama                                                              

W tym samym czasie 36-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta z Nowego Targu w sąsiednim sklepie zrobili zakupy i nie płacą za nie wyszli z budynku, a otwarcie drzwi umożliwił im czekający przy wejściu  46-latek ze Skawy.

– Całą sytuację zauważył ochroniarz sklepu,  który natychmiast pobiegł za złodziejami, jednak nie udało się ich zatrzymać. Mężczyzna odzyskał jedynie koszyk ze skradzionymi  artykułami  spożywczymi, kosmetykami i alkoholem o wartości ponad 750 złotych, a o całej sytuacji powiadomił policję, a trójka złodziei poszła do sklepu obok. Tam, jak się okazało   46-latek tym razem nie chciał zapłacić za butelkę wódki. Kolejny patrol rozpoznał i zatrzymał sprawców. Zatrzymani zostali przewiezieni  do nowotarskiej komendy – informuje rzecznik.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu cała piątka usłyszała zarzut kradzieży z art. 278§1 k.k., za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Nowy Targ