Seryjni złodzieje pił spalinowych zatrzymani

Reklama                                                              

 

Policjanci z Nowego Targu i Jabłonki zatrzymali trzech seryjnych złodziei. Wszyscy zatrzymani to obywatele Słowacji i usłyszeli zarzuty kradzieży pił spalinowych o łącznej wartości ponad  13 tyś. złotych.

W maju i czerwcu br.  na terenie Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej, Jabłonki i Chyżnego doszło do kilku kradzieży. Sprawcy działali w nocy, a ich łupem padały najczęściej piły spalinowe z garaży i budynków gospodarczych. Sprawą kradzieży zajęli się nowotarscy policjanci wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Jabłonce.

Ogłoszenie:                                                              

– Szczegółowe ustalenia, analiza zebranych materiałów i podjęte działania doprowadziły do wytypowania złodziei. 19 czerwca br. policjanci zatrzymali trzech obywateli Słowacji w wieku od 40 do 44 lat. Dwóch z nich kradło narzędzia, a trzeci był kierowcą. Część skradzionych pił udało się odzyskać. Jak się okazało jednej nocy porzucili łupy w zaroślach nieopodal domu jednego z poszkodowanych. Wśród znalezionych pił były jeszcze inne, które należały do sąsiadów, którzy nie byli świadomi, że zostali okradzeni – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– Podczas dalszych czynności  okazało się, że zatrzymani odpowiadają również za inne kradzieże.  Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży łącznie 9 pił spalinowych o wartości blisko 13 tyś. złotych.

Podczas zatrzymania w samochodzie sprawców znaleziono kask i skrzynkę z narzędziami, która być może również pochodzi z kradzieży. Jeżeli rozpoznaje ktoś swoją własność proszę kontaktować się z nowotarską komendą pod numerem tel: 18 26 10 481  – mówi Dorota Garbacz.

Grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.