Saksofon i organy na 10. urodziny Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Reklama                                                              

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach 10. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 lipca o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

– Włoskiego wirtuoza organów Daniele Dori – organistę katedry we Florencji – po raz pierwszy gościć będziemy w Pieninach. Artysta wystąpi wspólnie z saksofonistą Jarosławem Seredą działającym na co dzień w Krośnie, reprezentującym zatem w programie festiwalu Podkarpacie, także górzyste, choć o wiele mniej, niż krajobraz pieniński. Artyści wykonają wspólnie pełne mistyki, lecz i wirtuozowskiego popisu kompozycje twórców francuskich, włoskich i niemieckich, będących zarówno opracowaniami na saksofon i organy, jak też utworami specjalnie napisanymi na ów niecodzienny zestaw instrumentów. Wstęp na koncert wolny – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Agnieszka Radwan – Stefańska.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE przy współpracy z Parafią Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. i wsparciu finansowym udzielonym przez Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., MARR i Pensjonat CrosnaSpa.

Reklama