Ruszyły zapisy na Puchar Zakopanego

W dniu 11 stycznia 2020 r. rozpocznie się VII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim. Jak podkreślają urzędnicy spod Tatr, jest to cykliczna impreza dla miłośników narciarstwa, którzy przyjeżdżają do Zakopanego z całej Polski, aby wziąć udział w tej niezwykłej imprezie.

Reklama                                                              

– Już dziś można zgłosić swój udział w pierwszej edycji wydarzenia, która odbędzie się tradycyjnie na Harendzie – zachęcają przedstawiciele zakopiańskiego magistratu.

Reklama                                                              

Puchar Zakopanego składa się z czterech edycji, rozgrywanych co dwa tygodnie, z czego tradycyjnie pierwsze dwie odbywają się na terenie Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda Zakopane (slalom równoległy, slalom SL), kolejna na ukochanym przez wszystkich narciarzy Kasprowym Wierchu (slalom gigant SG), a finałowa na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa (slalom Gigant SG). Każda edycja Pucharu Zakopanego jest nie tylko świetną okazją do spotkań i rywalizacji w gronie przyjaciół, ale też do wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów.

W roku 2020 zawodom dorosłych towarzyszyć będzie również II Puchar Zakopanego Dzieci w ramach XLIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych. W zawodach wystartują również podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Pucharu: www.zakopane.pl/pucharzakopanego

źródło: UM Zakopane//fot. FB/Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim