Rozpoczęły się prace nad budową sygnalizacji świetlnej na „Zakopiance” w Szaflarach (zdjęcia)

Reklama                                                              

W celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowców mieszkających w Gminie Szaflary oraz turystów tu odpoczywających, na jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań na „Zakopiance” powstanie sygnalizacja świetlna.

– Powstałe światła znacznie zwiększą bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ustabilizują ruch w kierunku Zakopanego i Nowego Targu, a także pomogą bezpiecznie włączyć się do ruchu kierowcom jadącym od centrum Szaflar oraz od strony Maruszyny, Bańskiej Niżnej i Skrzypnego. Inwestycja stała się możliwa głównie dzięki wsparciu i osobistemu zaangażowaniu ze strony Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Posła na Sejm RP Edwarda Siarki, za co z tego miejsca, serdecznie dziękujemy – mówi Natalia Staszel z Urzędu Gminy Szaflary.

Prace, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prowadzone są przez firmę ELSTOP. Realizacja inwestycji potrwa do końca września br.

Reklama:                                                          


– Przez pierwsze dwa tygodnie sygnalizacja będzie działać pulsacyjnie, co ma na celu przyzwyczaić kierowców do nowo powstałych świateł i wyeliminować rutynowe zachowania na tym odcinku. Mieszkańcom Gminy Szaflary dziękujemy za cierpliwość i prosimy o ostrożną jazdę na czas trwających prac – mówi Natalia Staszel.

Fot. UG Szaflary