Ronda w Zakopanem powstaną do 2020 roku

Reklama                                                              

Skrzyżowania z ruchem okrężnym mają udrożnić ruch samochodowy, oraz poprawić bezpieczeństwo na ulicach stolicy Tatr. Inwestycje mają zostać zakończone do 2020 roku.

Jak podał zakopiański magistrat, minister infrastruktury zatwierdził do realizacji budowę dwóch rond w Zakopanem- na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z ul. Wojdyły i na ul. Ustup.

– Zakres inwestycji przewiduje budowę dwóch rond trzywlotowych na skrzyżowaniu DK47 z ul. Wojdyły (rondo turbinowe) i ul. Ustup. Na odcinku pomiędzy rondami powstanie pas rozdziału – podali zakopiańscy urzędnicy.

Reklama                                                              

Jak wyjaśniają, w ramach prac przebudowane zostaną zatoki autobusowe, wybudowane chodniki, zamontowane oświetlenie, odwodnienie i przebudowana infrastruktura techniczna. Ponadto, na odcinku około 15 metrów plan inwestycji przewiduje obniżenie niwelety drogi krajowej zrealizowanej w ramach budowy mostu na potoku Olczyskim w m. Zakopane w ciągu krajowej 47.

– Celem obniżenia niwelety jest uzyskanie normatywnego przejazdu drogowego pod wiaduktem kolejowym po jego przebudowie przez zarządcę kolejowego – dodali.

Okres realizacji robót budowlanych to lata 2020-2021.

źródło: UM Zakopane

fot. Zdjęcie Ilustracyjne, pixabay.com