Rodacy powracający do kraju mają przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę

Rodacy powracający do kraju mają przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przywrócenie kontroli na granicach Polski. Do kraju będą mogli wrócić nasi bliscy. Jednak rodacy wracający do kraju będą kierowani na przymusową czternastodniową kwarantannę. Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, mieszkające w Polsce, ale pracujące na co dzień w krajach sąsiednich i kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów. Ta grupa będzie zwolniona z kwarantanny.

Reklama                                                              

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński poinformował, że będą odstępstwa dla legalnie pracujących i przebywających w Polsce. Jeżeli te osoby będą chciały wrócić, to wrócą do Polski, ale warunek jest jeden. 14 dni kwarantanny, ale to tylko dla tych, powtarzam, którzy są związani z naszym społeczeństwem – powiedział minister.

Reklama                                                              

Pozostali cudzoziemcy, którzy chcieliby odwiedzić nasz kraj w celach turystycznych, towarzyskich, niestety przez jakiś czas nie będą mieć takiej możliwości. – To jest w interesie naszych obywateli, jak również tych przekraczających granicę – mówił Kamiński.

Kontrole graniczne rozpoczną się o północy z soboty na niedzielę 14/15 marca 20120 r.