Reprezentanci AZS Zakopane najlepsi podczas inauguracji III edycji Lotos Cup 2019 (zdjęcia)

Reklama                                                              

W piątek, 27 września 2019 roku na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zainaugurowano III letnią edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Junior oraz Senior.

Ponad 200 zawodników stanęło na starcie pierwszego konkursu skoków narciarskich rozgrywanego w ramach III letniej edycji LOTOS Cup 2019. Wśród najmłodszych uczestników bezkonkurencyjny okazał się Tymoteusz Dyduch. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra dwukrotnie wylądował na 44 metrze i odniósł zwycięstwo w kategorii Dzieci Młodsze. – Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. Fajnie mi się dzisiaj skakało i jutro chciałbym wygrać znów. Bardzo lubię skakać tutaj w Szczyrku i ta skocznia jest moją ulubioną – zaznacza podopieczny Jarosława Koniora. Na drugim stopniu podium stanął Szymon Byrski z KS Chochołów (41 i 43,5 m), natomiast brązowym medalistą został Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane (42,5 i 41,5 m).

W rywalizacji Kobiet złoty medal zdobyła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która w pierwszym skoku uzyskała 67,5 metra, a w finale wylądowała na 72 metrze. – Warunki niestety były dzisiaj trochę loteryjne, ponieważ strasznie wiało. Jestem jednak szczęśliwa z wygranej, bo każde zwycięstwo dodaje pewności siebie i większej chęci do dalszej pracy – cieszy się Anna Twardosz. – Szczególnie jestem zadowolona z próbnego i trzeciego skoku. Drugi skok wymazuję z pamięci. W każdej próbie niestety zdarzają się błędy. Aktualnie mam duże problemy w locie i nie napinam nóg – podsumowuje podopieczna Łukasza Kruczka. Druga była Joanna Szwab z zakopiańskiego AZS-u (65,5 i 69 m), a podium uzupełniła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (58,5 i 67,5 m).

Radości ze zwycięstwa nie krył dzisiaj Bartłomiej Klimowski, który po dłuższej przerwie powrócił na najwyższy stopnień podium w zawodach LOTOS Cup w skokach narciarskich. Reprezentant klubu PKS Olimpijczyk Gilowice w pierwszym skoku uzyskał 95 metrów, w drugim wylądował trzy metry dalej i dzięki tym odległościom mógł cieszyć się ze zwycięstwa w kategorii Junior Młodszy – Starałem się oddać dwa równe i możliwie najlepsze skoki. Nie było to łatwe, choćby dlatego, że wiało i warunki były dosyć trudne – ocenia piątkowe zawody złoty medalista. – Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony ze zwycięstwa, a trener jest bardzo dumny ze mnie, ponieważ jako kombinator norweski wygrałem dzisiaj ze skoczkami. Mam nadzieję, że w biegach pójdzie mi równie dobrze – dodaje Klimowski. Drugie miejsce zajął Szymon Zapotoczny z klubu KS Eve-nement Zakopane (96,5 i 92,5 m), a trzeci był Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra (96 i 93 m).

Medaliści piątkowych zawodów LOTOS Cup 2019:

Dzieci Młodsze
1. Tymoteusz Dyduch – LKS Klimczok Bystra
2. Szymon Byrski – KS Chochołów
3. Michał Obtułowicz – KS Eve-nement Zakopane

Dziewczęta
1. Pola Bełtowska – AZS Zakopane
2. Amelia Polanowska – AZS Zakopane
3. Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk

Dzieci Starsze
1. Wojciech Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Klemens Staszel – KS Eve-nement Zakopane
3. Wiktor Szozda – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzik
1. Klemens Joniak – LKS Poroniec Poronin
2. Tymoteusz Amilkiewicz – AZS Zakopane
3. Marcin Wróbel – AZS Zakopane

Kobiety
1. Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
2. Joanna Szwab – AZS Zakopane
3. Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior Młodszy
1. Bartłomiej Klimowski – PKS Olimpijczyk Gilowice
2. Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane
3. Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra

Junior
1. Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
2. Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Stanisław Ciszek – AZS Zakopane

Senior
1. Krzysztof Leja – AZS Zakopane
2. Wiktor Pękala – SSR LZS Sokół Szczyrk
3. Dmytro Mazurchuk – Krements Ski School

W sobotę na Skalitem rozegrany zostanie drugi konkurs skoków narciarskich oraz seria skoków do kombinacji norweskiej. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.

Fot. PZN