“Razem dla Adasia” – udana zabawa charytatywna w Witowie (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Mieszkańcy Podhala po raz kolejny dowiedli, że są solidarni i nie jest im obca pomoc bliźniemu. Tym razem w Witowie zorganizowana została charytatywna zabawa pełna atrakcji, podczas której zbierano na rzecz 12-letniego Adasia, młodego mieszkańca Witowa, u którego pod koniec października zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz guz śródpiersia.

Cały czas poszukiwany jest dawca szpiku. W związku z tym w Witowie, Zakopanem, Kościelisku i Dzianiszu w dniach 16-17 lutego zorganizowano akcję zachęcającą do zarejestrowania się do bazy dawców szpiku. Jak mówią przedstawiciele Fundacji DKMS Polska, która wspólnie z Miastem Zakopane i Gminą Kościelisko – zgłosiła się rekordowa liczba potencjalnych dawców – 30 osób.

Reklama                                                              

Adaś potrzebuje pilnego przeszczepu. Jednak zanim do niego dojdzie, będzie musiał przyjąć 5 dawek specjalnego, bardzo drogiego leku. Kuracja kosztuje ok. 500 tys. zł, co zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny Adasia.

Do pomocy Adasiowi zaangażowało się wiele osób dobrej woli. Organizowane są zabawy, koncerty, licytacje charytatywne. Wszystko po to, by wspólnie zebrać środki potrzebne na leczenie chłopca.

W minioną sobotę, 23 lutego 2019 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyła się charytatywna zabawa, podczas której mieszkańcy Witowa i okolic, a także turyści udowodnili, że pomoc bliźniemu nie jest im obca. Wspólnie zebrali ponda 59 tys. zł. Specjalnie na tę okazję przygotowanych zostało wiele atrakcyjnych “fantów”. Licytację prowadzili członkowie znanego i lubianego góralskiego kabaretu “Śleboda”. Dla prawie 400 osób wystąpili członkowie dziecięcego zespołu regionalnego “Mali Witowianie”, a do tańca przygrywała kapela “Parzenica”.

To nie koniec akcji pomocy dla Adasia. Zapowiedziane zostały już kolejne zabawy. Najbliższa odbędzie się w 2 marca 2019 r. w “Karczmie u Świadka” w Zakopanem (start o godz. 19.00).

O wszystkich inicjatywach na rzecz Adasia z Witowa można się dowiedzieć z grupy na FB – “Licytacje- Adaś Kurzeja” pod adresem:
www.facebook.com/groups/462948134232379

Organizatorzy zabawy w Witowie serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w bezinteresowną pomoc Adasiowi, którzy włączyli się w przygotowanie tej imprezy, wszystkim darczyńcom, zespołom “Mali Witowianie” i “Parzenica”, członkom kabaret “Śleboda”, a także gościom, którzy postanowili ten wieczór spędzić właśnie w Witowie, pomagając Adasiowi.

Piotr Duraj / fot. Karolina Magulska