Razem dla Adasia – koncert charytatywny – Kościelisko Music Trail Festival i Tatrzański Park Narodowy pomagają!


Piotr Rogucki, Błażej Król, Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego i White Elephant na scenie Domu Ludowego w Kościelisku.

29 marca, o godzinie 19:00 w Domu Ludowym w Kościelisku rozpocznie się wydarzenie niezwykłe. Podczas tego wieczoru będzie można spotkać się z artystami wspaniałymi, jak cel który nam przyświeca – chęć pomocy Adasiowi! Postanowiliśmy połączyć siły – organizatorzy Kościelisko Music Trail Festival jako imprezy, która wpisuje się w kulturalny kalendarz Podhala i dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego, instytucji świadomej, wychodzącej daleko poza utarty schemat działania, silnie związanej z losem ludzi żyjących u podnóża Tatr. Dlatego do projektu zaprosiliśmy wspaniałych gości: Piotra Roguckiego, Błażeja Króla, White Elephant, wystąpi również dla Was Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego, w której na basach gra sam dyrektor, Szymon Ziobrowski. Spotkanie poprowadzą założycielki i redaktorki bloga Hop Cup: Agnieszka Gąsienica-Giewont i Joanna Łapka.

Razem dla Adasia!

Adaś ma 12 lat i jest radosnym góralem. Mieszka w Witowie w Gminie Kościelisko z mamą i 2 starszymi siostrami, 14-letnią Karoliną i 17-letnią Angeliką. W październiku 2018 roku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz guza śródpiersia. Od tego czasu przebywa w szpitalu w Krakowie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Przed chorobą Adaś często jeździł na rowerze, spotykał się z przyjaciółmi. Interesował się dinozaurami, czytał wiele książek na ten temat, kochał swoje domowe zwierzęta i marzył…teraz marzy, aby żyć! Pozwólmy mu spełnić jego marzenie. Zawalczmy wspólnymi siłami o jego życie i zdrowie. Całość dochodu będzie przeznaczona na leczenie Adasia. Dystrybucja cegiełek na koncert i zbiórka pieniężna podczas wydarzenia, odbędą się w ramach akcji „Razem dla Adasia – koncert charytatywny” – zbiórka publiczna realizowana będzie przez Fundację im. Karola Stopki „Młodość – Talent – Podhale”.

Artyści!

Piotr Rogucki fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy. W swoich scenicznych wcieleniach łączący elementy poezji, rocka i teatru.

Zdobywca wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej m.in. 2 nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004.

Zdobywca Fryderyków za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2011, Fryderyk za wokalistę roku 2011, laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

www.piotrrogucki.com
www.facebook.com/piotrrogucki

Błażej Król – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Błażej Król znany jest z występów w formacji alternatywnej Kawałek Kulki. Do 2010 roku muzyk nagrał w wraz z grupą m.in. dwa albumy studyjne Kawałek Kulki (2007) oraz Noc poza domem/error (2010).

W latach 2011–2014 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet pod nazwą UL/KR. W 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Thin Man Records ukazał się debiut solowy muzyka zatytułowany Nielot. Do teraz ukazały się następujące albumy: Wij, Przez Sen, Przewijanie na podglądzie. Nominowany do Paszportu Polityki w kategorii: Muzyka Popularna i laureat Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

www.facebook.com/krolkrolkrolkrol

Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przyjaciół – projekt specjalny, zrodzony z miłości do muzyki i gór. To absolutny fenomen, podobnie jak Tatry. Marcowy koncert w Kościelisku to niepowtarzalna okazja do spotkania z pracownikami i dyrektorem TPN w innej odsłonie – absolutny must see! Wystąpią dla Was:
– Szymon Ziobrowski – basy góralskie
– Szymon Tylka – skrzypce
– Łukasz Gąsienica – skrzypce, dudy podhalańskie
– Wojciech Gąsienica-Fronek – skrzypce
– Bernadetta Staszel-Pokusa – śpiew
– Wojciech Staszel-Pokusa – skrzypce
– Andrzej Dańko – skrzypce
– Tadeusz Gocał – bas
– Maciej Krzeptowski – skrzypce

White Elephant – zespół muzyczny założony w roku 2015 przez Oliwię Nazimek- wokalistkę, aktorkę, autorkę tekstów i współautorkę muzyki oraz Pawła Wasia- gitarzystę i współtwórcę muzyki. Współpracującymi z zespołem artystami są: perkusiści Sławomir Berny i Szymon Piotrowski oraz basista Józef Michalik. Aktualnie zespół kończy swój debiutancki album zatytułowany “Birds”. Muzyka, którą kreują, skupia się głównie wokół brzmień akustycznych indie pop i pop z wpływami jazzu.

www.facebook.com/whiteelephantduo

Kościelisko Music Trail Festival i Tatrzański Park Narodowy pomagają
Razem dla Adasia – koncert charytatywny

-White Elephant
– Kapela Góralska Tatrzańskiego Parku Narodowego
– Król Solo
– Rogucki Solo
– Prowadzenie: Hop Cup

Więcej informacji – Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku i pod numerem telefonu: 18 2000 533.