Ratownicy z Wróblówki “pompują” dla Wojtusia #gaszynchallenge

To akcji nietypowej akcji pomocy choremu Wojtusiowi #gaszynchallenge przystąpili także ratownicy medyczni ze stacji we Wróblówce – Michał Ścisłowicz i Adam Chramiec. Nominowani przez OSP Pieniążkowice nie mogli przejść obok tej akcji obojętnie. Tak jak wszyscy biorący udział w #gaszyncgellenge wykonali pompki i wpłacili środki, by wesprzeć leczenie chłopca.

Wojtuś Howis z Galewic cierp na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. W związku z leczeniem potrzebne jest zebranie 9 mln zł.

Akcja “pompowania” dla Wojtusia powstała z inicjatywy Marcina Topora z OSP Gaszyn. Zainicjował challenge, w ramach którego należy wykonać 10 pompek i nominować następne osoby do wykonania zadania. Każda osoba, która wykona pompki, ma wpłacić minimum 5 zł. Osoby, które nie wykonają zadania, wpłacają po 10 zł.

Wśród nominowanych w Polsce jest wiele osób. Akcja dotarła także do naszego regionu. Nominowani są głównie strażacy, ateraz ratownicy.

Zabawa ta promuje tężyznę fizyczną i małymi kwotami zasila zbiórkę na rzecz leczenia Wojtusia. Z tych małych kwot uzbierało się już 279 tys. zł i na tym licznik na pewno się nie zamknie. Oczywiście pomóc mogą wszyscy na stronie: www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Poniżej wykonanie ratowników z Wróblówki.