Radni powiatowi walczą o przywrócenie ważnego przystanku

Reklama                                                              

Mieszkańcy Rabki-Zdroju, Chabówki i okolic zostali odcięci od transportu do Krakowa i Zakopanego.

Podczas niedawnej sesji rady powiatu nowotarskiego naczelnik Wydziału Organizacyjnego Robert Bełtowski przedstawił rezolucję w sprawie przywrócenia przystanku autobusowego w miejscowości Chabówka.

– Oddanie do użytku nowej drogi ekspresowej tzw. „zakopianki”, na odcinku Zakopane – Kraków, w okolicach Chabówki, spowodowało, że autobusy przestały zatrzymywać się w tej miejscowości, a przewoźnicy zaczęli usuwać z rozkładów jazdy przystanek, który tam się znajdował – argumentował. – Mieszkańcy Rabki-Zdroju, Chabówki oraz okolic zostali pozbawieni możliwości dojazdu do Krakowa oraz Zakopanego.

Reklama                                                              

Rada Powiatu Nowotarskiego zatem zaapelowała o ustalenie nowej lokalizacji dla przystanku, który ułatwi mieszkańcom tego regionu transport do pracy czy szkoły lub uczelni znajdującej się poza ich miejscem zamieszkania.

– Rezolucja została skierowana do Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, parlamentarzystów z terenu Podhala, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie oraz radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego z terenu Podhala – podaje serwis prasowy nowotarskiego starostwa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu/fot. Google Maps