Rabka-Zdrój. Wyrok za molestowanie seksualne 10-letniej dziewczynki


Oskarżony o przestępstwo seksualne 40-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju – Sebastian K. usłyszał dzisiaj wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Na rzecz swojej ofiary – 10-letniej córki swojej byłej partnerki ma również przekazać 100 tys. zł. Dodatkowo, w trakcie kolejnych 8 lat mężczyzna nie może się do niej zbliżać, podobnie jak do innych dzieci. Do tej pory Sebastian K. pracował jako fizjoterapeuta w dziecięcym sanatorium. Wyrok jest nieprawomocny.

Proces, którego jawność została wyłączona, trwał 4 lata. O molestowaniu 10-latki poinformowała prokuraturę jej matka – była partnerka mężczyzny, Małgorzata R. O sprawie mówiła również w mediach. Mężczyzna nie przyznawał się do winy. Przekonywał, że była partnerka chce się na nim zemścić.

Kobieta postanowiła samodzielnie wymierzyć mężczyźnie sprawiedliwość. W 2015 r. zaatakowała Sebastiana K. nożem, raniąc go w policzek. Ta sprawa również znalazła swój finał w sądzie. Kobieta została skazana na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, a także musiała zapłacić mężczyźnie odszkodowanie w wysokości 50 tys. zł oraz pokryć prawie 10 tys. zł kosztów sądowych.

ag