Przypadek zakażenia koronawirusem z Nowego Targu oficjalnie potwierdzony

Reklama                                                              

Wczoraj podaliśmy, że badania laboratoryjne wykazały zakażenie koronawirusem u mieszkańca Nowego Targu. 

W porannych statystykach podawanych przez WSSE w Krakowie nie było podanego przypadku z powiatu nowotarskiego. Była nadzieja, że jest to pomyłka. Niestety przed 18.00 pojawiła się informacja o nowych zakażeniach, które dotyczą też powiatu nowotarskiego.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób.
W tej grupie są 3 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 34 do 70 lat, z Krakowa (2 osoby), Tarnowa (1 osoba), powiatu wielickiego (2 osoby), bocheńskiego (2 osoby) oraz nowotarskiego (1 osoba). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Reklama:                                                          


W porannym komunikacie WSEE w Krakowie podało o 12 zakażonych w Małopolsce.
W tej grupie jest 8 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu brzeskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie). 3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 327 osób.

 W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 4102. Niestety zmarły już 94 osoby, w tym 7 osób z Małopolski.

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogącej jeszcze zarażać – ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową). Jest to mężczyzna w sile wieku, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ozdrowieńców w Małopolsce już jest 3, a wkrótce może być ich więcej.